Meie teenused

Moksateraapia

moxibustion
Moxa_700x470.original
Moksateraapia

Moksateraapia

Artemisia Vulgaris`t ehk harilikku puju kasutatakse keha pindmiselt, soojendades kahjustatud piirkonda või energiapunkti, et kiirendada paranemist.

Kliinilised uuringud tõestavad, et moksateraapia toimib valuvaigistava vahendina, suurendades verevoolu ja vähendades põletikulisi rakke, et leevendada valu.

On tõestatud, et see reguleerib organismi immuunsüsteemi rakkude aktiivsust, kaitstes keha viiruste ja bakteriaalsete infektsioonide eest.

Seda raviviisi kasutatakse tavaliselt ka viljakuse ja menstruatsioonihäirete korral, kuna see stimuleerib verevoolu vaagnapiirkonnas ja emakas.

Viited:

https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/moxibustion#:~:text=Moxibustion%2C%20mis%20stimuleerib%20akupunktuuri%20punkte,oksendamine%20patsientidel%20,kes%20läbivad%20keemoteraapiat

Moksateraapia liigid

Moksibustiooni on kahte tüüpi: traditsiooniline taim Ai Ye, mis vormitakse väikeseks koonuseks ja seejärel süüdatakse põlema ning kaasaegsed suitsuta moksapulgad.

Pujust valmistatud moksasigari põletamine tekitab palju suitsu, mis mõjutab tundlike hingamissüsteemidega inimesi ja võib käivitada ruumis suitsuanduri. Mina kasutan suitsuta moksasigarit, mis töötab sama hästi kuid ilma kõrvalmõjudeta. Ma ei teosta armistavat moksateraapiat, mis liigse kuumuse tõttu nahka armistab.

Kuna mokspulka peab hoidma inimene, saab korraga stimuleerida ainult ühte akupunktuuripunkti, välja arvatud juhul kui teil on terve armee inimesi, kes kõik hoiavad moksapulki. Seetõttu kasutan ma selle asemel infrapuna soojuslampi, mis võimaldab mul soojaga mõjutada mitut akupunktuuripunkti korraga. 

Kasu tervisele

Tänapäeval võib see aidata ka kemoteraapia kõrvaltoimete puhul. Traditsiooniliselt kasutatakse seda külmetushaiguste ravis, kuna moksibustioon on soojusravi üks vorm. Kliinilised uuringud on näidanud, et sellest võib kasu olla ka sünnituse ajal. Moksibustioon ei ole valus, te tunnete lihtsalt meeldivat soojatunnet, mis ei tee haiget.

Ohutus

Moksibustioon on õigesti kasutatuna ohutu. Kui põlevale moksasigarile ei pöörata tähelepanu, ei hoita seda kahe käega või vaadatakse eemale, võib moksasigari ots puudutada nahka, põhjustades põletust.

Moksibustioonil ei ole mingeid kõrvalmõjusid, see ei ole valus, vaid lihtsalt veidi soe, niiet see on üsnagi mugav. Kui moksasigar jääb siiski liiga kauaks ühte kohta, võib see tekitada nahapõletust ja armistumist. Põlev pujusigar tekitab palju suitsu, mis võib käivitada suitsuanduri.

Health benefits

Today, It can also help with the side effects of chemotherapy. Traditionally, it is used to treat colds as moxibustion is a form of heat therapy. Clinical trials have shown that it can be of benefit during labour. No, moxibustion is not painful. You will just feel a pleasant sensation of warmth, which doesn’t hurt.

Safety

Moxibustion is safe when used properly. Not paying attention to the moxa stick, not holding it with two hands or looking away can cause the end of the moxa stick to touch the body, which causes burning to the skin.

Moxibustion doesn’t have any side effects, is not painful, just a little warm so is quite comfortable. However, if the moxa stick is left in one place for too long, it can cause burning of the skin and scarring. Burning moxa, the traditional smoky type could make an alarm to be triggered.

 

BRONEERI AEG

Soovite broneeringut teha või on küsimusi?

Helista meile numbril +372 55 96 18 65 või broneeri lihtsalt aeg

Scroll to Top