Teadmiseks

Find out more

Frequently Asked Questions

Akupressuuri kasutatakse paljude erinevate seisundite puhul, alates neuroloogilistest, nagu insult, halvatus, viljakus ja rasedus, kuni valusate seisunditeni, nagu artriit, peavalu ja seljavalu. On väga palju haigusi, mille puhul akupunktuur on aidanud. Võtaks palju aega, et need kõik üles lugeda. Piiratud loetelu akupunktuuriga ravitavatest haigustest leiate Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) (VIIDE) veebilehelt.

Ilmselge vastus oleks, et kõik Teie sümptomid kaovad. Kui aga ravikuur on tavaliselt 6-12 teraapiakorda, siis kuidas Te teate, et olete õigel teel? Kui mõned teraapiad toovad üsna dramaatilise ja kiire efekti, siis teised võivad eesmärgi saavutamise suunas aeglasemalt areneda.

Te peaksite olema võimeline vaatama ja nägema väikeseid paranemise märke juba esimesest või teisest korrast alates. Te võite märgata, et muutute üldiselt lõdvestunumaks samas energilisemaks ja suudate selgemalt mõelda. See kõik näitab, et veri ja qi hakkavad puhastuma ja vabamalt liikuma.

Seejärel võite hakata märkama konkreetseid paranemise märke. Näiteks võib suureneda varem piiratud olnud liigeste või lihaste liikumisulatus. Valu võib väheneda mõne punkti võrra või võite olla pikemat aega valuvaba.  Samuti võib märgatavalt paraneda Teie meeleolu.

Te võite mõõta paranemist näiteks menstruatsioonitabelite või erinevate valu skaalade abil. Või isegi sellega, et saate vähendada ravimeid (kui Te võtate ettenähtud ravimeid, tuleks seda teha ainult arsti loal, paljudel retseptiravimitel on tõsised kõrvaltoimed ja nende tarvitamist ei saa kiiresti lõpetada).

How often do I need to come to visit you?

On võimalik, et alguses on Teil vaja tulla akupressuuri teraapiasse kord nädalas või mõningatel juhtudel üks kord kolme, nelja või isegi kuue nädala jooksul. Sageli sõltub see sellest, kui akuutne on tervislik seisund, milline looduslik tsükkel mõjutab seisundit või kas keha ja vaim on sügavalt juurdunud ja seetõttu vajavad nii keha kui ka vaim pikemat aega teraapiate vahel, et kohaneda.

Õige metoodika korral on akupressuur ohutu ja seda väidet kinnitavad uuringud. Akupressuur on ohutu, kui seda teostab täielikult koolitatud professionaalne meditsiinipraktik, kes näeb inimest ja kogu süsteemi terviklikult.

Vastavalt viie elemendi õpetusele tamili saivism’i või Saiva Siddhantham’i põhjal, elemendid nagu Vesi (veri), Maa (luud ja liha), Õhk (õhu liikumine keha sees, sisemine tasakaalustatus), Tuli (soojus kehas) on loodud  algallikas nimega Kosmos (Prabanjam). Meie eesmärk on keskenduda sellele algallikale ehk tuumale.

AA UU MM ( OHM) on vana tamili keeles Pranavam Porul.

AA Agaram

UU Ugaram

MM Magaram.                

See algab ühest allikast või punktist ja jätkab laienemist tänu oma uudishimule kokkusurumata jõu vastu ja liigub edasi ringikujuliselt. Objektid ruumis on ringikujulises liikumises, kuid on samas kinni oma algpunktis, olles tõmmatud oma sisemise jõu ehk algallika suunas.

            

  • Sõprade või naabrite soovitus. Kui keegi saab kasu iidsetest meditsiini praktikatest, soovitavad nad seda ka oma perekonnaliikmetele ja sõpradele, et ka nemad saaksid sama kasu.
  • Terapeudi kogemused. Kasvanud üles keskkonnas, kus väärtustatakse traditsioone, kus teadmisi terviklikust lähenemisviisist elule jagatakse põlvest põlve. Need aitavad haiguste diagnoosimisel ja võimaldavad pakkuda häid ravitulemusi.
  • Põhjalik iidse meditsiini metoodika-spetsiifiline koolitus, koos teadlikkuse teadvustamisega, vähemalt 10 aastat kogemust oleks suur eelis. See, kes teab otsida abi kõikide asjade algpõhjustest. See, kes mõistab, et inimintelligents ei ole piisav mõistmiseks, ja see, kes teab otsida õnnistust kõrgeimast teadvusest.
  • Et oleks läbitud erinevate riikide meditsiiniametite poolt tunnustatud ülikooliprogramm, vähemalt 3-aastase bakalaureuse- ja magistriõppes, alternatiivmeditsiini vallas.
  • Kättesaadav. See jääb mõnikord tähelepanuta, võib-olla osaliselt seetõttu, et patsiendid näevad alternatiivmeditsiini praktiseerijat kuidagi “maagilisena”.  Hoolikas suhtumine haigusjuhtudesse, et praktik saaks teostada õiget ravianalüüsi. 

Mudra teraapia on väga kasulik meelele ja enese realiseerimisele. See on üks kõrgeimaid joogapraktikaid. Mudra teraapia puhul on äärmiselt oluline õige juhendamine koos hinge austamisega. Esimene teade selle teraapia kohta on mainitud tamili käsikirjas Thirumandiram Thirumulari, aastal 1200 eKr.

Minu teadmiste kohaselt, alates 2003 aastast, ei ole neid võimalik Eestist leida, nad ei ole eriti nähtavad välismaailma jaoks. Seda on raske uskuda. Läänemaailmas on jooga – ja vaimsed juhid peamiselt pigem ärile kui vaimsusele orienteeritud. Olen märganud palju petiseid, kes väidavad, et nad on joogameistrid. Nad koguvad enda ümber palju inimesi, loovad ashrameid ja elavad luksuslikku elu koos inimestele loomuomaste pattudega ning esitlevad end ülejäänud maailmale kui ainsad tõelised meistrid. 

Jooga on nagu minu keel ja eluviis. Varaseimad teated joogast on mainitud minu keeles, tamili käsikirjas Thirumular thirumandiram 1200 aastat eKr. Eetika, mida joogameistrid peavad järgima, on mainitud minu keelses käsikirjas Thirukural, 600 aastat eKr. Ma viitan nendele tamili käsikirjadele, Thirukural ja Thirumanthiram, enda kogemustele toetudes ja ma jagan siin oma mõtteid. Uskuge või mitte, see on karma. 

Sõltub teie sisemistest otsingutest. Kui otsite tõelisi joogameistreid, ei pea nad tingimata olema füüsilises kehas ning sellisel juhul vajate ka õnnistusi kõrgematelt teadvustasanditelt.

BRONEERI AEG

Soovite broneeringut teha või on küsimusi?

Helista meile numbril +372 55 96 18 65 või broneeri lihtsalt aeg

Scroll to Top